12 miesięczne dziecko nie zdaje sobie sprawy z przynależności do płci, więc nie ma dla niego znaczenia czy zabawka, którą się bawi jest różową piłeczką albo laleczką w pięknej sukieneczce dla dziewczynki czy niebieskim samochodem dla chłopca. Ważne, żeby dziecko, które jest bardzo zainteresowane otaczającym go światem mogło go w bezpieczny i ciekawy sposób poznawać. Poniżej przedstawionych zostało kilkanaście propozycji, inspirujących do zakupu prezentu z okazji pierwszej rocznicy urodzin dziecka.CIĄGACZE - pomysł na prezent dla rocznego dziecka, które zaczyna stawiać pierwsze kroki

Ciągacze

Dobrym pomyłem na prezent dla 12-miesięcznego dziecka może okazać się uśmiechnięty drewniany  1. Krokodylek ze sznureczkiem firmy Classic World, który podczas ciągania wydaje dźwięki, tym samym zachęca dziecko do wspólnej zabawy.

Kolejnym ciekawym pomysłem jest 2. Kolorowa kolejka z wagonikami firmy Viga, jest to jedna z czołowych zabawek, która sprawdzi się jako pomoc u dzieci, które zaczynają stawiać pierwsze kroki. Kolejka z wagonikami będzie dla nich atrakcją i zachętą do doskonalenia umiejętności chodzenia. Kolorowe klocuszki można łączyć ze sobą poprzez nakładanie elementów na drewniany kołeczek.

Roczniakowi może spodobać się również 3. Jeż Januszek, zabawka zaczepiona jest na czerwonym sznureczku. Kiedy dziecko pociągnie za sznureczek zwierzątko podąża za nim. Rodzinę Polar Bear do ciągania uzupełniają jeszcze: Miś Michał, Lisek Leszek oraz Słonik Stefan. Dzięki estetycznemu opakowaniu zestaw jest idealny na prezent!

4. Edukacyjny wózek szczeniaczka firmy Fisher-Price to kolejna propozycja dla rocznego dziecka. To interaktywna zabawka edukacyjna dla dzieci została wyposażona w funkcje, które będą cieszyć malucha na różnych etapach rozwoju dzięki technologii Poziomy nauki. Ten interaktywny, czerwony wózek jest wyposażony w wiele ciekawych punktów aktywacji. Podczas zabawy na siedząco dzieci mogą naciskać podświetlane przyciski, cymbałki i inne elementy, aby włączać piosenki, dźwięki i wypowiedzi. Starsze maluchy mogą zabierać wózek i Szczeniaczka na wesołe spacery! Dziecko jest nagradzane za chodzenie i ciągnięcie za sobą zabawki wesołą muzyką. Zabawa, która rozwija. Wczesna nauka: wesołe piosenki i wypowiedzi uczą dzieci liter, kolorów, liczenia i kształtów. Mała i duża motoryka: mnóstwo okazji do chwytania, obracania i naciskania elementów rozwija zręczność dziecka i koordynację rękaoko. Wzmacniana jest także duża motoryka w miarę jak dziecko przechodzi od zabawy na siedząco do chodzenia i ciągnięcia za sobą wózka.

5. Drewniana układanka do ciągnięcia na sznureczku lwy6. Drewniany wózek z klockami i sorterem Viga Toys. Ta funkcyjna zabawka dla najmłodszych pełni jednocześnie rolę wózka oraz sortera, dzięki któremu dziecko uczy się dopasowywania kształtów. Całość wykonana została z drewna lakierowanego, pomalowana bezpiecznymi dla dziecka farbami w żywe barwy, które zadowolą każdego użytkownika i dadzą mnóstwo radości z zabawy.

PCHACZE I CHODZIKI DLA DZIECI - zachęca do stawiania pierwszych kroków i tym samym poznawania otaczającego go świata

1. Drewniany wózek sklepowy od firmy VIGA to przeuroczy chodzik dla aktywnego, stawiającego pierwsze kroki dziecka. Zabawka ta zapewni twojemu dziecku wiele radości przy nauce chodzenia. Gdy już Maluszek będzie pewnie stawiał kroki zabawka uzupełni i urozmaici zabawę. Dzieci uwielbiają bawić się naśladując mamę i tatę...   

Całość wykonana została z drewna bukowego i pomalowana nietoksycznymi farbami o żywych barwach, spełniającymi normy bezpieczeństwa (EN71 i ASTM).2. Chodzik i stół aktywności 3w1 to aż 3 tryby zabawy: 1 - Chodzik; Kiedy dziecko idzie kolorowe światełka tworzą na podłodze ciekawe kombinacje, zachęcając dziecko do dalszego chodzenia. 2 - Stolik Aktywności; Pełny zabawnych funkcji, uczy przez zabawę w języku polskim. 3 - Usiądź i baw się! Posiada możliwość kompaktowego złożenia do zabaw na podłodze. Więcej niż dwadzieścia aktywności! Chodzik zawiera małe lusterko, mini fortepian, liczydło czy wygrawerowane na boku liczby a także przycisk uruchamiający zabawne melodykji i piosenki po polsku. Trzy tryby zabawy z dźwiękami: 1 - Słowa: guziki powiedzą kształty albo kolory; 2 - Fortepian; 3 - Muzyka - naciśnij przycisk a usłyszysz melodię dżungli

3. Chodzik dla dziecka z kolorowym, ruchomym zajączkiem i wiewiórką , to świetna zabawa dla malucha. Pomaga dziecku w złapaniu równowagi w pozycji stojącej. Spacerowanie z pchaczem to dobre ćwiczenie dla początkujących tuptusiów.4. Chodzik dla dzieci z klockami marki Classic World składa się z wózka z rączką, przy pomocy której prowadzi się zabawkę. Wózek posiada koła z gumowanymi krawędziami, dzięki czemu jest cichy. Zabawka posiada w swoim zestawie dodatkowo kolorowe  klocki. Zabawka rozwija zdolność chodzenia, zdolnosci motoryczne, koordynację, zręczność, umiejetność rozpoznawania kolorów kształtów. Ekozabawki skierowane są już dla najmłodszych dzieci, które wykonuje się z całkowicie naturalnych, biodegradowalnych oraz hipoalergicznych materiałów, dzięki czemu są one w stu procentach bezpieczne i nieszkodliwe nie tylko dla samego środowiska, ale także i dla Twojej pociechy.5. Drewniany pchaczyk z pojemnikiem na zabawki Mint firmy Childhome to wózek-pchacz, który poza fukcją przechowywania zabawek i innych dziecięcych skarbów, może wspomagać naukę chodzenia. Dziecko uczy się utrzymywania równowagi a także utrzymywania porządku. Z czasem Maluch może zacząć kreatywne zabawy na tablicy, która jest na przedniej ściance wózka. Dostępny również w kolorze białym i delikatnym różu.

6. Chodzik VW Klasyczny bus T1 to unikalny chodzik/popychacz na licencji Volkswagena. Można go pchać, ciągnąć, przewozić w nim zabawki i świetnie się bawić ucząc się i rozwijając zdolności motoryczne. Regulowany kąt nachylenia uchwytu pozwala na idealne dopasowanie do potrzeb dziecka.Koła posiadają regulowany mechanizm spowalniający zwiększający bezpieczeństwo zabawy.