• Kategorie
  • Parametry
  • Zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawki edukacyjne odgrywaja bardzo ważną rolę w rozwoju Twojego dziecka. Badania pokazują, że nauka przez zabawę jest istotnączęścią rozwoju dziecka. Korzystanie z zabawek edukacyjnych może pomóc dzieciom w nabyciu wielu różnych umiejetności, których beda potrzebować w życiu. Zabawki edukacyjne mogą pomóc dzieciom rozwinąć umiejetności rozwiazywania problemów. Dzieci mogą zacząć korzystać z zabawek edukacyjnych od pierwszych miesięcy życia. Od pierwszego miesiąca do roczku zabawki sensoryczne pomagają stymulować zmysły dziecka. Np. Sensoryczne kuleczki Fisher Price,Smoby Cotoons Lampka Nocna + Pozytywka czy też Maskotka z pozytywką, wieloryb, z kolekcji: ocean.

W miarę jak Twoje dziecko rośnie irozwija koordynację wzrokowo-ruchową można zacząć wprowadzać zabawki edukacyjne, które zachęcają do większej interakcji, np.  Uspokajająca mata edukacyjna Little Tikes 3w1 albo Sensoryczne łyżeczki do nauki samodzielnego jedzenia firmy CogniKids Dip®. Kiedy dziecko staje się bardziej aktywne, można wprowadzić zabawki edukacyjne uczące rozwiązywania problemów, które również pomogą dzieciom zaznajomić się z przyczyną i skutkiem np.”jeśli to zrobię, to sie wydarzy”. Dzieci nabiorą również pewności siebie gdy będą w stanie dowiedzieć się jak działa zabawka, po wielokrotnym zastosowaniu metody prób i błędów.

Ciekawym pomysłem, dla dziecka, które zaczyna mówić pierwsze słowa, może okazać się również obrazkowa książeczka na kółeczku, o przyjaznym dla dzieci kształcie: Dźwięki Tam Zwierzęta CzuCzu. Kolorowe ilustracje zachęcają małego odkrywcę do aktywnego poznawania świata oraz trenowania buzi i języka poprzez zabawę. Dodatkowo przekładanie kart na kółeczku to ćwiczenie dla małych rączek

W kolejnym okresie życia czyli od 12 do 24 miesiąca życia, kiedy dziecko staje się bardziej mobilne ważne jest wprowadzenie zabawek, które pomogą w nauce równowagi i koordynacji oraz zwiekszą ciekawość dziecka. Gdy Twoje dziecko zaczyna uczyć się chodzić, możesz włączyć liczby do nauki, licząc jego kroki, co pomoże lepiej zapoznać się z terminami iznaczeniami, nawet jesli nie całkiem rozumie je w tym wieku. Zabawki edukacyjne pomagające dzieciom w wieku od 1-2 lat osiągnąć nowe kamienie milowe to np. Edukacyjny Stoliczek Smily, Edukacyjna pętla motoryczna - przeplatanka biedronka firmy Lucy&Leo albo Clementoni Sprytna Ośmiorniczka, pchacze i ciągacze.

Kiedy dziecko staje się nieco starsze można zacząć wprowadzać zabawki edukacyjne, które rozwijają umiejętności poznawcze. Istnieje wiele różnych zabawek, które mogą pomóc dziecku ćwiczyć rysowanie, pisanie czy liczenie. Ciekawymi zabawkami pomagającymi budownie umiejętności rysowania mogą być przenośna Tablica dwustronna magnetyczna i kredowa + akcesoria 3w1 Crayola, Kolorowe puzzle z cyferkami – zwierzątka czy też Tabliczka 3w1 Nauka alfabetu, godzin, liczenia firmy Viga Toys. Czytanie z dzieckiem książek, które maja kolorowe obrazki i kilka słów na każdej stronie, pomoże mu poznawaniu tego jak słowa, które słyszą wyglądają na stronach, Przykładowe książeczki, które mogą zainteresować malucha to: Książeczki Carotiny - Co jedzą zwierzęta? Lisciani. Książeczka Rok w lesie Nasza księgarnia. Książeczka Pucio mówi pierwsze słowa Nasza księgarnia.